O autorach projektu
Pomysłodawcami projektu są pracownicy Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
dr Jarosław Ziętarski
Ekonomista z 12 letnim doświadczeniem pracy w sektorze bankowym. Czterokrotnie pełnił stanowisko dyrektorskie w bankach korporacyjnych. Dodatkowe doświadczenie zdobyte w firmie windykacyjnej zaowocowało pracą doktorską o tematyce windykacji w bankach. To doświadczenie pozwoliło na poznanie nie tylko specyfiki, ale przede wszystkim problemów wielu przedsiębiorstw, małych i dużych. Wykładowca na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG. Prowadzi zajęcia z finansów przedsiębiorstw i rachunkowości zarządczej w jęz. polskim i angielskim. Kierownik projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”.
mgr Alina Guzik
Ekspertka ds. cyfrowej edukacji, certyfikowany metodyk e-learningu, twórczyni kilkunastu wielokrotnie nagradzanych produktów edukacyjnych wdrożonych na rynkach w Polsce i za granicą. Autorka światowej klasy innowacji z grantem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Autorka książki The Book of Trends in Education 2.0 przetłumaczonej na 6 języków, nagrodzonej przez Towarzystwo Wydawców Amerykańskich. Projektantka kursów e-learningowych, aplikacji mobilnych, platform edukacyjnych, interaktywnych podręczników oraz publikacji dla dzieci i młodzieży. Główny specjalista ds. innowacji i rozwoju na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG.
mgr Piotr Kasprzak
Specjalista ds. podatków i rachunkowości. Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG prowadzi zajęcia z zakresu rachunkowości finansowej, podatkowej oraz matematyki finansowej i prawa podatkowego. Od kilku lat poza zajęciami ze studentami prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Politechniki Wielu Pokoleń. Przygotował zajęcia m.in. z zakresu edukacji finansowej, bezpieczeństwa płatności, form inwestowania i oszczędzania oraz marketingu i globalnej ekspansji przedsiębiorstw. Jest autorem kilkunastu publikacji z zakresu podatków, systemów podatkowych oraz działalności sektora MŚP.
dr Katarzyna Kubiszewska
Od 2008 r. adiunkt w Katedrze Finansów, nauczyciel akademicki i edukatorkadzieci i młodzieży w zakresie finansów i bankowości. Wcześniej przez ponad dekadę pracowała w działach finansowych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw.
Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii prowadzi zajęcia dot. finansów przedsiębiorstw i bankowości, zarówno w jęz. polskim, jak i angielskim. Współpracuje z Centrum Nauki Experyment, Dziecięcym Uniwersytetem Ekonomicznym. Ponadto, współpracuje z zagranicznymi czasopismami jako recenzent.
Autorka publikacji dot. transformacji bankowości, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowo - Wschodniej.
dr inż. Marcin Potrykus
Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. W 2015 roku obronił (w dyscyplinie ekonomia) rozprawę doktorską zatytułowaną „Inwestycje alternatywne – opłacalność a ryzyko”. Od 2016 zatrudniony jako adiunkt w Katedrze Analizy Ekonomicznej i Finansów (obecnie Katedra Finansów) na Politechnice Gdańskiej. Od 2013 przynależy do Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości. Organizował konkurs oraz konferencję „Pierwszy milion” wspólnie z Fundacją Kronenberga. Członek Komisji Konkursowej międzynarodowego konkursu T.I.M.E.S.. Opiekun naukowy (Faculty Advisor) zespołu startującego w konkursie CFA Reasearch Challenge. Mentor w programie „Szkoła Orłów” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
dr Paweł Ziemiański
Paweł Ziemiański – adiunkt na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii. Jego zainteresowania badawcze dotyczą kompetencji potrzebnych na rynku pracy, przedsiębiorczości i podejmowania decyzji przez indywidualnych przedsiębiorców oraz tych, którzy działają w zespołach. Zajmuje się także psychologicznymi aspektami zachowań organizacyjnych. W działalności dydaktycznej interesuje się możliwościami wykorzystania studium przypadku. Uczył się pracy z tą metodą na Western University w Kanadzie. W roku 2018 uzyskał stypendium Paula R. Lawrence’a przyznawane przez North American Case Research Association.
mgr Robert Bąk
Ilustrator i grafik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w projektowaniu i przygotowaniu ilustracji, interaktywnych i multimedialnych zasobów edukacyjnych, interfejsów użytkownika, layoutów, logotypów, broszur marketingowych i innych materiałów promocyjnych. Autor koncepcji graficznych i ilustracji do wielu polskich i zagranicznych produktów. Większą część swojego życia zawodowego związany z branżą edukacyjną. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Montażysta filmów:
Sebastian Dusza, Marmel Media Sp. Z o.o., www.marmelmedia.pl
W filmach głosu użyczył:
dr hab. inż. Krzysztof Zięba, prof. uczelni