Biuletyn ISPE – marzec 2017

Czy wiesz, z jakich produktów firma GlaxoSmithKline miała największe dochody w roku 2016? Jakie działy firmy Adamed odwiedzili członkowie naszego koła? Jakie jest hasło tegorocznej konferencji ISPE w Barcelonie? Czy spożywanie suplementów diety na pewno jest bezpieczne?
Jeśli interesujesz się farmacją ale nie znasz odpowiedzi na te pytania - polecamy najnowsze wydanie naszego biuletynu ISPE PG ...

Czytaj wiecej...

Wykład otwarty – GMP w farmacji

Zapraszamy Was wszystkich bardzo serdecznie na najbliższy wykład otwarty!
Wykład poprowadzi dr inż. Robert Tylingo, wykładowca i dydaktyk na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej i specjalista w dziedzinie zarządzania jakością.
Wykład odbędzie się 10.03.2016 r. o godzinie 17 w sali 222 Budynku Chemii A na Politechnice Gdańskiej.
Będziemy mówili o jakości w przemyśle farmaceutycznym, dobrej praktyce wytwarzania, dobrej praktyce ...

Czytaj wiecej...

Boost Biotech w Gdańsku

Z radością informujemy, że już wkrótce - 26 lutego - odbędzie się pierwsze w Gdańsku spotkanie Boost Biotech.
Tych, co znają już Boost Biotech zachęcać nie trzeba. Kilka słów jednak dla osób niewtajemniczonych, które pierwszy raz zetknęły się z nazwą tej organizacji: Meet Biotech - Boost Biotech to cykl spotkań, które mają na celu integrację osób ...

Czytaj wiecej...

XIII Bałtycki Festiwal Nauki

Z sukcesem zakończył się kolejny Bałtycki Festiwal Nauki, w którym braliśmy czynny udział jako organizatorzy wydarzeń. Nasze stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczyliśmy Was jak się robi kremy, czym tak naprawdę są leki, jakie z nich możemy znaleźć w naturze - wśród roślin jak i zwierząt, jak wygląda droga "od pomysłu do realizacji" na rynku ...

Czytaj wiecej...

V Konferencja Kół Naukowych Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej w Czarlinie

Konferencja odbyła się 24-26 kwietnia w ośrodku wypoczynkowym Politechniki Gdańskiej w Czarlinie.
Wykład otwarcia poprowadzony został przez dr. inż. Sebastiana Demkowicza który omówił nowe inhibitory sulfatazy steroidowej (STS).
Ponadto, drugiego dnia odbywały się również referaty członków innych kół, prezentujące ich badania lub tematy popularno-naukowe, oraz wykład plenarny, wygłoszony przez dr inż. Andrzeja Okuniewskiego z Katedry Chemii Nieorganicznej ...

Czytaj wiecej...

Szkolenie z systemu Kanban

Planujesz pracę na stanowiskach zarządczych? Chcesz mieć aktywny wkład w rozwój firmy? A może planujesz założenie własnego biznesu? Interesuje Cię tematyka zarządzania procesami? A może uczestniczyłeś w poprzednim organizowanym przez nas szkoleniu, ale odczuwasz niedosyt wiedzy?
Jeśli tak, to dobrze trafiłeś.
Koło ISPE przy Politechnice Gdańskiej oraz firma Navegar serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na szkolenie z ...

Czytaj wiecej...

Szkolenie „Usprawnianie procesów w organizacji – Lean Management i Kanban”

wykład

Chcesz dowiedzieć się więcej o zarządzaniu procesami? Interesują Cię tematyki związane z produkcją? Chcesz dowiedzieć się jakie są najnowsze trendy w zarządzaniu organizacjami? Może pracujesz już w branży produkcyjnej i chciałbyś mieć aktywny wkład w rozwój firmy? To szkolenie jest kierowane właśnie do Ciebie.

 

Koło ISPE przy Politechnice Gdańskiej oraz firma Navegar serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na szkolenie z zakresu zarządzania procesami. 
Szkolenie poprowadzi Przemysław Wysota - konsultant w zakresie zarządzania i usprawniania procesów, trener, project manager. Pracował i współpracował z największymi firmami w PL, m.in. PKN Orlen, BZ WBK, Grupa Allegro, Roche Polska, TP S.A (Orange). 
Koszt szkolenia to tylko 15 złotych (ceny rynkowe adekwatnego szkolenia - 700 zł)! Szkolenie kończy się otrzymaniem certyfikatu uczestnictwa. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe. Liczba miejsc ograniczona. 

Czytaj więcej...

Wykład Otwarty „Antybiotykoterapia a immunogenność mikroorganizmów jelita grubego”

wykład

Czy chcesz wiedzieć jak antybiotyki wpływają na TWOJE zdrowie ? Czy wiesz jak bezpiecznie je stosować? Jak antybiotyki wpływają na Twoją naturalną mikroflorę jelit ?

Z okazji Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład otwarty pt "Antybiotykoterapia a immunogenność mikroorganizmów jelita grubego".
Wykład będzie poprowadzony przez wybitnego lekarza-praktyka dr nauk medycznych Alfreda Sameta - specjalistę w zakresie mikrobiologii i serologii.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Wykład Otwarty -”Sztuka komunikacji – Czyli w jaki sposób efektywnie przekazywać informacje?”

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku akademickim wykład otwarty p.t. "Sztuka komunikacji - Czyli w jaki sposób efektywnie przekazywać informacje?". Tym razem skupimy się na tematyce nieco odmiennej od naszej codziennej pracy ale niezbędnej w przyszłym życiu zawodowym! 

Wykład prowadzony będzie przez Tomasza Rogalę, który sam o sobie mówi, że jest "pasjonatem tematu komunikacji interpersonalnej i człowiekiem z dużym bagażem doświadczenia w kwestii umiejętności sprzedażowych". Tomek jest członkiem organizacji Wordbuster działającej na naszej uczelni, z którą współpraca umożliwiła zorganizowanie tego wykładu.

Wykład odbędzie sie 5 listopada o godzinie 18:00 w Audytoriu Chemicznym.

 

Czytaj więcej...

WYKŁAD OTWARTY „HISTORIA LEKU LYRICA”

wykładSerecznie zapraszamy na wykład otwarty "Historia leku Lyrica" 15 października o godz. 18.00 do Audytorium Chemicznego. Wstęp wolny!

Wykład poprowadzi opiekun naszego Koła, specjalista w dziedzinie farmakologii
prof. dr hab. inż. Ryszard Andruszkiewicz z Katedry Technologii Leków i Biochemii, który brał czynny udział w powstawaniu tego leku.

Tuż po wykładzie odbędzie się spotkanie organizacyjne Koła Studenckiego ISPE. Członkowie będą mieli okazję podpisać deklaracje członkowskie na nowy rok akademicki. Dla nowych kandydatów będzie to okazja poznania nas, dowiedzenia się, jak wykorzystać możliwości oferowane przez koło oraz rozpoczęcia działania.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Czytaj więcej...

Następna strona